SOMA YARDIM KAMPANYALARI

 

Değerli Çalışanlarımız,

 

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası hepimizi derinden etkiledi. Kazada hayatını kaybedenlere rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor; mahsur kalan madencilerin sağ salim kurtarılmalarını umut ediyoruz. 

 

Kazada yakınını kaybeden ailelere yardım ulaştırmak için yoğun bir ilgi olduğunu görüyoruz. Öncelikle, Zorlu Grubu’nun kurumsal yardımlarının ilk günden itibaren ve önemli boyutlarda,bölgede faaliyet gösteren Vestel, Meta Nikel Kobalt Madencilik ve Mehmet Zorlu Vakfı aracılığıyla yapılmakta olduğunun, yenilerinin de, özellikle somut ihtiyaçlar tam olarak ortaya çıkınca, yapılacağının bilinmesini isteriz. Sizlerden gelen bireysel yardımların ulaştırılması için ise iki proje oluşturulmuştur:

 

Soma Felaketi Bağış Hesabı: MZV bünyesinde oluşturulan bir “şartlı bağış hesabı”dır. Hesap detayları aşağıda belirtilmiştir. Bu hesaba “Somalı Madenzede Ailelere Şartlı Bağış” açıklaması ile uygun gördüğünüz miktarda parasal bağışta bulunabilirsiniz. Bu hesap, yardımlar devam ettiği sürece bağış kabul etmeye devam edecektir. Toplanan para, öncelikle kazada bir ferdini yitiren ya da ağır yaralı olduğu için çalışamayacak ailelerin; barınma, yeme-içme, okul v.b. acil ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacaktır.

 

Somalı Kardeş Madenci Ailesi: Bu kapsamda; Evin geçimini sağlayan bir ferdini yitirmiş, başkaca geçim kaynağı olmayan ve geride okul çağında çocukları olan aileler öncelikli olmak üzere, maden kazasından en çok etkilenen ailelerin, kendi ayakları üzerinde yeniden durmaya başlayacakları zamana kadar koruyucu ailesi olmak isteyen çalışanlarımız belirlenecektir. Kazadan en fazla etkilenen Somalı Madenci Aileler, birkaç gün içinde belirlenecek ve durumlarını gösteren detaylı bilgi ile birlikte gelecek hafta duyurulacaktır. Bir Kardeş Madenci Ailesi seçen çalışanlarımızın; bu ailelere belirli bir süre düzenli aylık ödeme yardımı yapması beklenmektedir.

 

Her iki proje kapsamında toplanan yardımlarla ilgili sık sık bilgilendirme duyuruları yapılacaktır. Desteklerinizle bir toplumsal dayanışma örneği olacağına inandığımız söz konusu yardım kampanyalarının hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Saygılarımızla,

Mehmet Zorlu Vakfı

 

 

SOMA BAĞIŞ HESABI

Denizbank İstanbul Kurumsal

Hesap no: 351-358

IBAN: TR45 0013 4000 0000 0035 1000 20

=============================

SOMALI KARDEŞ MADENCİ AİLESİ HESABI

Denizbank İstanbul Kurumsal

Hesap no: 351-359

IBAN: TR45 0013 4000 0000 0035 1000 21

« Haberlere Geri Dönün