Haberler

SOMA YARDIM KAMPANYALARI

Değerli Çalışanlarımız,

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası hepimizi derinden etkiledi. Kazada hayatını kaybedenlere rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyor; mahsur kalan madencilerin sağ salim kurtarılmalarını umut ediyoruz. 

Kazada yakınını kaybeden ailelere yardım ulaştırmak için yoğun bir ilgi olduğunu görüyoruz. Öncelikle, Zorlu Grubu’nun kurumsal yardımlarının ilk günden itibaren ve önemli boyutlarda,bölgede faaliyet gösteren Vestel, Meta Nikel Kobalt Madencilik ve Mehmet Zorlu Vakfı aracılığıyla yapılmakta olduğunun, yenilerinin de, özellikle somut ihtiyaçlar tam olarak ortaya çıkınca, yapılacağının bilinmesini isteriz. Sizlerden gelen bireysel yardımların ulaştırılması için ise iki proje oluşturulmuştur.

 
Devamını Oku »

Kardeş Okul, Kardeş Kurum - Çiçekli İlköğretim Okulu

Manisa Valiliğinin başlattığı ‘Kardeş Okul, Kardeş Kurum’ projesi kapsamında Meta Nikel Kobalt Mad. A.Ş, Çiçekli İlköğretim Okulunu kardeş okul olarak belirlemiştir. Proje kapsamında okulun tüm eksikleri belirlenerek, yaz tatili döneminde yapılacak çalışmalar planlanmıştır. Bu kapsamda; okulun bahçesi kilit taşla döşenmiş, tuvaletler yenilenmiş, yemek salonu bakım onarımdan geçirilerek modern bir görüntüye kavuşturulmuştur.

 

 
Devamını Oku »

Çam keseböceği (Thaumetopoea pityocampa) ile Biyolojik Mücadele Projesi

  Meta Nikel Kobalt Mad. A.Ş, Gördes Orman İşletme Müdürlüğü ile bir Protokol imzalayarak Çamkese böceği adı verilen, çam ağaçlarının ibrelerini yiyerek, büyümesini durduran ve özellikle gençlik çağlarında fidanları kurutan tırtılla mücadele konusunda yeni bir proje başlatmıştır. Proje kapsamında; yatırım ve işletme maliyeti tamamen Meta Nikel Kobalt Mad. A.Ş tarafından karşılanacak olan bir laboratuar kurulmuş ve zararlı tırtılın en büyük düşmanı olan Calosoma sycophanta böceğinin üretimine başlanmıştır.
 
Devamını Oku »

Meta Nikel Kobalt A.Ş. 200 Bin Çam Fidanı Dikiyor.

Grd_Agac_1

Meta Nikel Kobalt A.Ş., sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde Gördes İlçesi Tavşanalanı Mevkii’nin kuzeyinde 90 hektarlık alanın ağaçlandırılması için İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Gördes Orman İşletme Müdürlüğü ile beraber ağaçlandırma projesine başlamıştır.

 
Devamını Oku »

Mihalıççık Hürriyet İlköğretim Okulu'nda Bilgi Teknolojisi Sınıfı hizmete açıldı.

T.C. Mihalıççık Kaymakamlığı’nın eğitime destek vermek amacıyla ilçede sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, Mehmet ZORLU Eğitim, Sağlık, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ve Meta Nikel Kobalt A.Ş. Hürriyet İlköğretim Okulu’na 21 adet bilgisayar, 3 adet LCD TV ve uydu alıcısı bağışlayarak “Bilgi Teknolojisi” sınıfının geleceğimizin teminatı öğrencilerin hizmetine sunulmasına destek vermişlerdir.
 
Devamını Oku »

Meta Nikel Kobalt A.Ş. Sosyal Hizmet Binası hizmete açılmıştır.

 Eylül 2008 tarihinde Gördes’te sosyal hizmet binasını işletme faaliyetlerinin daha sağlıklı yürütülmesi amacıyla çalışanlarının hizmetine sunmuştur

 
Devamını Oku »

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Meta Nikel Kobalt A.Ş.'ye plaket verildi.

  

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın başlattığı ve Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen Balıkesir İli Milli Ağaçlandırma Seferberliği çalışmaları na yaptığımız katkılardan dolayı şirketimize plaket verilmiştir.

 
Devamını Oku »

Celal Bayar Üniversitesi Gördes Meslek Yüksekokulu İnşaatı tamamlandı.

 

 

Celal Bayar Üniversitesi Gördes Meslek Yüksekokulu İnşaatı 'nın da katkılarıyla tamamlandı.

 
Devamını Oku »