Sosyal Sorumluluk

 

Madencilik sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz faaliyet gösterdiği bölgelerde imkanları ölçüsünde doğrudan veya dolaylı istihdamı, bölgedeki sosyal ve ekonomik gelişmelere destek olmayı benimsemiştir. Bu kapsamda şirketimizin faaliyetlerini devam ettirdiği bölgelerde şimdiye kadar yerine getirmiş olduğu sosyal sorumluluk çalışmaları şu şekilde özetlenebilir.

 

  1. Celal Bayar Üniversitesi Gördes Meslek Yüksekokulu İnşaatı


Yüksek Okul

Kendine ait binası olmadığı için daha önce kapanması gündeme gelen Gördes Meslek Yüksekokulu, Gördes Yüksekokulu Öğrencilerine ve Okullarına Yardım Derneği önderliği ve organizasyonu ile yürütülen çalışmalar neticesinde devletten hiçbir para alınmadan tamamen Gördes halkı, Gördesli işadamları ve bölgede faaliyet gösteren şirketlerin yardımlarıyla yapılan yeni binasına 2008 yılında taşınmıştır.

 

 

 

Yüksek Okul

 

 

Şirketimiz de bölge insanının göstermiş olduğu bu büyük özveri ve çabaya imkanları ölçüsünde destek olmuş ve inşaatın zamanında tamamlanarak öğretim tesislerinin yeni öğrenim yılına yetiştirilmesine katkı sağlamıştır.

 

 

 

Gördes Yüksekokulu Öğrencilerine ve Okullarına Yardım Derneğinden alınan verilere göre toplam 1.5 milyon TL'ye malolan ve inşaatı 24 ay gibi bir sürede tamamlanan yeni bina 28 dönüm arsa üzerine kurulmuş olup 19 derslik, çok amaçlı salon, bir anfi, öğretim üyeleri için birçok oda, öğrenciler için spor tesislerinden oluşmaktadır.

 

  1. Balıkesir İli Milli Ağaçlandırma Seferberliği


Agaçlandırma

 

 

Çevre ve Orman Bakanlığının başlattığı kampanya çerçevesinde Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen Balıkesir İli Milli Ağaçlandırma Seferberliği çalışmaları kapsamında şirketimiz de kampanyaya katılarak 25.000 TL bağışta bulunmuştur.

 

 

 

 

Agaçlandırma

 

Başlatılan bu kampanya sonucunda toplanan 75.000 TL ile Balıkesir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, İvrindi İşletme Şefliği hudutlarında, Akçal ve Soğanbükü köyleri mıntıkasında 52 hektar sahada 1923 Cumhuriyet Ormanı tesis edilmiştir.

 

 

  1. Balıkesir İli Milli Ağaçlandırma Seferberliği